Menu

UMYSŁ WART MILIONY

Przedsiębiorca, inwestor, psycholog, uczeń

14 pospolitych błędów młodych przedsiębiorców

marcelsojka

14 pospolitych błędów młodych przedsiębiorców

 

Bycie przedsiębiorcą jest podobne do bycia artystą. Jest się innym niż 99% społeczeństwa. Niestety młodzi przedsiębiorcy nie są wspierani w swoich działaniach przez szkołę. Szkoła nie promuje takich wartości jak kreatywność czy ciekawość. Wiesz jaki jest tego powód? Powód jest taki, ze 99% Twoich nauczycieli nie są i nie byli nigdy przedsiębiorcami, dlatego nie znają oni Twojego języka ani wartości, którymi się kierujesz w życiu.
Przedstawię Ci teraz 14 najbardziej pospolitych błędów, którzy popełniają młodzi przedsiębiorcy. Niektóre z nich sam popełniałem, dlatego piszę też z własnego doświadczenia.

1) Życie to nie Disneyland

To co Ci powiem może Cię trochę zszokować, ale musisz wiedzieć, że życie to nie Disneyland. Większość Twoich przyjaciół i znajomych nie chcą Twojego sukcesu.  To nie znaczy, że są złymi przyjaciółmi, czy niedobrymi ludźmi. Tak po prostu działa ludzka psychika. Chcą oni abyś była dobry, nawet bardzo dobry w tym co robisz ale nie chcą abyś był lepszy od nich. Pamiętaj to wcale nie znaczy, że im na Tobie nie zależy. Tak działa nasza podświadomość.

2) Nie martw się łamaniem zasad

To kontrowersyjne nie? Ale nie myl zasad z prawem. To dwie odmienne rzeczy. Dlaczego warto łamać zasady? Bo to jedyny sposób na sprawdzenie czy zrobisz jakąś rzecz lepiej niż była robiona dotychczas. Nie martw się łamaniem zasad. Oczywiście, że inni ludzie będą próbowali abyś poczuł się winny. Nie będą Ci przyklaskiwać, ale nie przejmuj się nimi. Ty wiesz co robisz.

3) Nie porównuj siebie z innymi

To bardzo proste. Każdy ma swoje unikalne cechy i umiejętności. Warto mieć różnych mentorów, bo od nich możesz się wielu rzeczy nauczyć ale nie próbuj być tacy jak oni. Ty nie możesz być tacy jak oni, a oni nie mogą być tacy jak ty. Niech takie osoby jak Bill Gates, Elon Musk, czy Steve Jobs Cię inspirują, ale nigdy, przenigdy nie porównuj się do nich, bo może to być bardzo bolesne i destrukcyjne doświadczenie.

4) Nie skupiaj się na tym, że ktoś może ukraść Ci pomysł

Jeżeli będziesz trzymał swój pomysł w tajemnicy przed całym światem, to i tak nie będzie żadnego pożytku. Nie warto martwić się tym, że ktoś może Ci ukraść pomysł? Bo 99,(9)% ludzi na świecie nic nie zrobią z Twoim pomysłem. Nie znają oni wartości ani czym się kierowałeś wymyślając ten pomysł. Dziel się swoimi pomysłami z innymi ludźmi, bo możesz trafić na kogoś, kto pomoże Ci w realizacji tego pomysłu.

5) Nie pozwól aby wiek albo logika zawładnęły Tobą

Pewnie nie raz spotkałeś osobę, która była dużo starsza od Ciebie i mówiła Ci, że nie dasz rady. Może to Twój nauczyciel, albo rodzic. Ty im mówisz o swoich marzeniach i co chcesz osiągnąć, a oni śmieją Ci się w twarz mówiąc, że nie znasz życia i nic wielkiego nie osiągniesz. Jedyną wartość jaką Ci ludzie wprowadzają do Twojego życia to ich błędy. Ucz się na ich błędach i nie pozwól, by ktoś Ci wmówił, że jesteś za młody na sukces. W pełni zasługujesz na sukces i wszystko co jest z nim związane.

6) Zadawaj się z ambitnymi osobami

Nie wątpię, że masz bardzo dużo znajomych, ale czy warto mieć znajomych dla których jedynym sensem życia jest seks, alkohol i papierosy? Może masz w szkole osobę, z której wszyscy się śmieją ale ta osoba to znakomitym informatykiem. Z tą osobą masz się zaprzyjaźnić, bo może Ci pomóc z twoją stroną internetową.  Albo jest chłopak który sprzedaje karty kolekcjonerskie i zawsze kręci się u niego jakiś biznes. Z nim się zaprzyjaźnij, bo może Ci pomoć w sprzedaży Twojego produktu. Szukaj ambitnych osób w Twojej szkole i poza nią. Pamiętaj, że typowy milioner wszędzie szuka nowych, wartościowych znajomości.

7) Dbaj o swoje zdrowie

To trochę taki z serii „porady rodzicielskie” ale mogę Ci tylko polecić dbać o swoje zdrowie. Staraj się nie jeść w takich restauracjach jak McDonalds, czy Burger King. Nie potrzebujesz tego. Sport bardzo korzystnie wpływa na koncentrację i przyswajanie informacji. Żyj i odżywiaj się zdrowo, a zobaczysz, że to wszystko zwróci Ci się w zawrotnym tempie.

8) Nie czytaj bezsensownych książek

Jakie to są bezsensowne książki? Jeżeli czytasz książki, które wprowadzają Cię w magiczne krainy, pobudzają Twoją wyobraźnię, to jest to okej. Bezsensowne książki to takie, które nie niosą z sobą żadnego przesłania. Które nie wnoszą żadnej wartości do Twojego życia. Czytaj dużo książek biznesowych i o tematyce psychologicznej, a zrobisz ogromne postępy w myśleniu i zobaczysz jak daleko zaszedłeś w porównaniu z Twoimi znajomymi, którzy książek nie czytają. Ja staram się czytać 1 książkę tygodniowo. Nie zawsze mi to wychodzi, ale przeczytałem w ciągu nie całego roku więcej książek niż przeciętny polak w całym swoim życiu.

9) Naucz się różnicy pomiędzy całowaniem tyłka a networkingiem.

To też bardzo proste. Szukaj osób, które wprowadzają prawdziwą wartość do Twojego życia. Mogą to być nauczycieli, którzy kiedyś posiadali własne biznesy, sprzedali je, a teraz nauczają innych. Zrobili to dokładnie odwrotnie niż większość nauczycieli, którzy od razu po studiach biorą się za nauczanie. Zbieraj znajomości wszędzie.

10) Nie staraj się być popularny

Zaakceptuj to jaki jesteś i nie próbuj się zmieniać, aby przypodobać się innym osobom. Nie zabiegaj o względy tych „popularnych osób”. Koniec końców oni za Ciebie nic nie zrobią.

 

12) nie czyń Boga z seksu

To bardzo kontrowersyjne stwierdzenie, ale ciągłe myślenie o seksie absorbuje Twoją energię, którą możesz wykorzystać w inny sposób. Seks to ludzka potrzeba, która musi być zaspokojona ale nie warto myśleć o tym cały czas.  Nie rób Boga z seksu. Odpowiedni moment nadejdzie także i na to.

13) Nie czuj się jakbyś nie miał żadnej wartości

Może przechodzisz teraz przez trudną sytuację, może Twoi rodzice właśnie biorą rozwód i cała negatywną energią przelewają na Ciebie. Nie wiń ich za to. Bardzo Cię kochają i nie robią tego świadomie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że może Cię to ranić i zostaną po tym blizny ale nie zapominaj, że są twoimi rodzicami i nie chcą Cię ranić świadomie. Nie wierz w ich słowa, bo nie są one prawdziwe. Są one często wypowiadane pod wpływem emocji. Jeżeli Ci  mówią, że nie dasz rady osiągnąć swojego celu, to potraktuj to jako okazje do podjęcia określonego działania, które doprowadzi Cię lub przybliży do twojego celu.

14) Ucz się przydatnych rzeczy

Istnieje wiele ludzi, którzy mówią Ci co masz robić, a czego nie masz. Przyjmuj rady tylko tych osób, które żyją takie życie, jakie ty chcesz wieść. Jest wiele przydatnych wiadomości. Musisz tylko szukać. Czytaj książki i oglądaj dużo filmów. Nie wierz jednak w wszystko co jest napisane w książce. Sprawdzaj te wiadomości w praktyce.

14Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Mariola] *.ip-54-39-138.net

    Oj, niestety prowadzenie działalności to nie taka prosta sprawa i kwestia nie tyczy się tylko i wyłącznie młodych przedsiębiorców. Ja niestety sama dałam się niedawno naciąć na nieuczciwego kontrahenta, mimo, że własną firmę prowadzę już długi okres. Na szczęście odzyskiwanie należności w dzisiejszych czasach jest możliwe i przy pomocy specjalistów nawet całkiem proste. Co nie zmienia faktu, że lepiej się ubezpieczać i dmuchać na zimne.

  • Gość: [Patrycja] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niestety nie tylko młodzi przedsiębiorczy są narażenie na takie błędy. Znam wielu doświadczonych osób, które prowadzą firmy i niestety takie przypadki zdarzają się notorycznie.

© UMYSŁ WART MILIONY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci